Czy roboty zabiorą nam pracę? Trendy i kierunki zmian na rynku pracy

Nazwa Biura: Biuro Karier Uniwersytetu Łódzkiego
Nazwa Uczelni: Uniwersytet Łódzki
Województwo: dolnośląskie
  • prezentacja
Czw.: 9 marca 2023 (czwartek)
W godzinach: 12-13

Co czeka nas na rynku pracy w najbliższej przyszłości? Które zawody dotknie automatyzacja? Jakie kompetencje będą oczekiwane przez pracodawców? Na te i inne pytania odpowiedzmy podczas wykładu „Czy roboty zabiorą nam pracę? Trendy i kierunki zmian na rynku pracy”. Opowiemy również o tym, jakie zmiany zachodzą na rynku pracy i co jest ich powodem. Poruszymy także zagadnienia starzenia się społeczeństwa, elastyczności zatrudnienia czy zmian społecznych spowodowanych pandemią COVID-19.

Prowadząca:

dr Agata Matuszewska-Kubicz – psycholog organizacji, doradca zawodowy, trener umiejętności psychospołecznych, doktor nauk ekonomicznych w zakresie nauk o zarządzaniu. Obecnie adiunkt na Wydziale Ekonomiczno-Socjologicznym Uniwersytetu Łódzkiego oraz specjalistka ds. przedsiębiorczości w Biurze Karier UŁ. Jej zainteresowania zawodowe obejmują tematykę zarządzania zasobami ludzkimi, kompetencji i zmian, na rynku pracy, przedsiębiorczości, planowania kariery zawodowej.