Warsztaty „Roleplay w życiu zawodowym”

Nazwa Biura: Akademickie Biuro Karier Uniwersytetu Szczecińskiego
Nazwa Uczelni: Uniwersytet Szczeciński
Województwo: zachodniopomorskie
Miasto: Szczecin
  • warsztaty
Pon.: 6 marca 2023 (poniedziałek)
W godzinach: 13.00 - 16.30

W naszym życiu, również tym zawodowym, stale odgrywamy role. W niektóre sami wchodzimy, w inne jesteśmy wpisani przez otoczenie. Czasem odnajdywanie się w roli, szczególnie w nowych „scenach” życia, może być bardzo trudne.

Dlatego, podczas warsztatów, odegramy pewne role zawodowe przy wykorzystaniu mechanik gier fabularnych, żeby w przyszłości, w pracy szybciej doprowadzić do szczęśliwego zakończenia danej „sceny” czyli problemu. Żeby było nam nieco lżej niż w realu, w scenariuszach gry nie zabraknie sporej dawki humoru.

Przewidziane są dwa scenariusze gry: „Wkładpol s.c. – walka o patent” oraz „Toaleta marzeń dla Zarządu” z przerwą kawową pomiędzy rozgrywkami i wspólnym podsumowaniem.

„Wkładpol s.c. – walka o patent” Wcielicie się w inżynierów-projektantów nowoczesnych wkładek do butów oraz kierownictwo firmy, które będzie musiało zdecydować, czyj projekt otrzyma finansowanie, a jego pomysłodawca solidną premię. W tej walce wszystkie (niemal) chwyty są dozwolone.

„Toaleta marzeń dla Zarządu” Prezes zarządu Januszex Sp. z o.o. S.K. po powrocie z Japonii zapragnął mieć w swoim biurze nowoczesną japońską toaletę. Wcielicie się w pomysłodawcę i oferentów, prywatnych przedsiębiorców, którzy będą rywalizować o to, który z nich wygra kontrakt na „toaletę marzeń”.