Feminatywy w CV – magister czy magistra, czyli jak końcówki wpływają na karierę?

Nazwa Biura: Biuro Karier Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu
Nazwa Uczelni: Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu
Województwo: wielkopolskie
Miasto: Poznań
  • debata/dyskusja
  • prezentacja
Śr.: 13 marca 2024 (środa)
W godzinach: 18:00-19:00

Zapraszamy na webinar Fundacji Teach for Poland. Podczas webinaru porozmawiamy o zróżnicowaniu rynku pracy oraz wyrównywaniu szans zawodowych. Wspólnie zastanowimy jaki wpływ na percepcję zawodów zdominowanych przez jedną płeć czy istniejące stereotypy ma język, jakim porozumiewamy się na co dzień. Omówimy także rozwój feminatywów w języku polskim oraz ich wpływ na świadomość społeczną, w tym na postrzeganie szans zawodowych.

Zastanowimy się, dlaczego tak niewielu mężczyzn decyduje się na pracę jako nauczyciele oraz jakie czynniki wpływają na tę sytuację. Webinar poprowadzi Basia Felix, a jej gościną będzie znana z Instagrama “Pani od feminatywów” – Martyna F. Zachorska.